افتتاح حساب و صدور دسته چک، الکترونیکی می گردد

به گزارش وبلاگ دالین، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: افتتاح حساب، صدور و تمدید دسته چک، پرداخت اقساط و دریافت وام الکترونیکی می گردد.

افتتاح حساب و صدور دسته چک، الکترونیکی می گردد

به گزارش وبلاگ دالین به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد جواد آذری جهرمی با اشاره به دستور راهبردی رئیس جمهور به وزارت خانه ها برای الکترونیکی شدن خدماتشان در مدت یک ماه، اضافه نمود: یکی از مهمترین این دستورات به نظام بانکی و به وزارت اقتصاد و بانک مرکزی داده شده است، تا فرآیند مراجعات حضوری برای افتتاح حساب، صدور و تمدید دسته چک، پرداخت اقساط و دریافت وام را مجازی نمایند.

وی گفت: در بعضی از قوانین مثل قانون پولشویی در جا هایی حتما باید مراجعات حضوری باشد و نسخ کاغذی تحویل داده گردد که با استفاده ظرفیت قانون برنامه ششم توسعه در بند های ج ماده 67 این مسایل قابل حل است.

آذری جهرمی اضافه نمود: رئیس جمهور به کمیته مالی دولت دستور داد که این مسئله هر چه سریعتر حل گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه اعتبارسنجی مدارک تحصیلی در سیستم آموزش عالی را گام مهم دیگر در دولت الکترونیک خاطرنشان کرد و گفت: در انتخابات مجلس اخیر دیدیم که به رغم این که در یک رقابت انتخاباتی فرد انتخاب شد، اما بعد مدرک تحصیلی اش مورد شبهه نهاده شد و رد شد.

وی اضافه نمود: اگر این سامانه بود، قطعا این اتفاق نمی افتاد.

آذری جهرمی همچنین گفت: وزارت علوم، مسئول راه اندازی این سامانه است، اما دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه ها هم باید زیرساخت های آن را آماده نمایند.

وزیر ارتباطات اضافه نمود: نیروی انتظامی اقدامات خوبی در الکترونیکی کردن در حوزه معافیت خدمت، گواهینامه رانندگی، خودرو، گذرنامه و سوء پیشینه انجام داده است که باید آن را وارد فرآیند دولت الکترونیک نمایند.

وی توضیح داد: وزیر کشور مامور شد تا با همکاری ویژه ناجا این فرآیند را وارد چرخه دولت الکترونیک کند.

آذری جهرمی گفت: نتایج دستورات 10 گانه رئیس جمهور برای الکترونیکی شدن خدمات، هر یکشنبه و

چهارشنبه در دولت عرضه می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "افتتاح حساب و صدور دسته چک، الکترونیکی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح حساب و صدور دسته چک، الکترونیکی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید