بهترین شهرهای قهوه در دنیا

به گزارش وبلاگ دالین، قهوه یکی از دلچسب ترین نوشیدنی ها در سراسر دنیا است. طبق بعضی گفته ها امروزه بیش از 400 میلیارد فنجان قهوه در سال مصرف می گردد.اعراب در قرن پانزدهم برای اولین بار به کشت قهوه پرداختند.

بهترین شهرهای قهوه در دنیا

در سال 1843 یک فرانسوی نخستین دستگاه صنعتی فراوری اسپرسو را عرضه کرد.از آن موقع تا کنون صنعت قهوه تغییرات متعددی به خود دیده استو البته واضح است که هر قهوه ای خوش طعم نمی گردد لذا محل نوشیدن قهوه نیز به نوبه خود مهم است.در این نوشتار علاوه بر این که شما را با بهترین شهرهای جهان برای نوشیدن قهوه ای لذتبخش آشنا می سازیم، به بعضی از کافه های برتر این شهرها نیز اشاره ای می نماییم.

لندن - انگلیس

یک دهه قبل، استرالیایی ها و اهالی نیوزلند، اولین کافه شاپ های عرضه کننده قهوه اسپرسو را در لندن افتتاح کردند.از آن سال ها به بعد لندن میزبان تعداد بسیار زیادی قهوه خانه بوده است.

با این حال اگر چه قهوه نوشی در جای جای لندن رواج دارد، ولی تا زمانی که این شهر بخواهد کاملاً حرفه ای در این عرصه عرض اندام کند، راهی نسبتاً طولانی در پیش دارد.کافی شاپ های برتر:شرق لندن مرکز تجمع بهترین کافه ها و کافی شاپ هاست که چند تا از معروفترین آنها عبارتند از: Allpress، Climpson & Sons و Caravan.

ملبورن - استرالیا

هر چند استرالیا کشور قهوه خیزی نیست ولی قهوه در آن بسیار محبوب است. ملبورن پایتخت قهوه استرالیا به شمار می رود.در کافی شاپ های این شهر می توانید از بهترین و مشهورترین قهوه های جهان سراغ بگیرید.استرالیایی ها به قدری این نوشیدنی گرم را دوست دارند که امروزه قهوه و ملحقات آن به بخشی از فرهنگ مردم این کشور تبدیل شده است.

در ضمنً بد نیست بدانید ملبورن میزبان نمایشگاه بین المللی قهوه است که به صورت سالانه برگزار می گردد.لاته سفید، کاپوچینو و فلت وایت (Flat white) از دیرباز بین استرالیایی ها محبوبیت داشته است.کافی شاپ های برتر:Axil Coffeehouse Roasters در منطقه Hawthorn،Auction Rooms در ملبورن شمالی و Dead Man Espresso در ملبورن جنوبی.

ریکیاویک - ایسلند

پس از هلندی ها، بیشترین سرانه مصرف قهوه در سطح جهان از آن اهالی اسکاندیناوی است.در گذشته نه چندان دور، کافه های ریکیاویک (Reykjavik) بیشتر محلی برای عرضه غذا بود ولی امروزه اگر شما در این کافه ها قهوه و کیک را با هم میل کنید، نمی توانید تشخیص بدهید که کدام یک خوشمزه تر از دیگری است.

امروزه تقریباً تمام محله های این شهر، خالی از قهوه خانه نیست.در خانه ها، مردم قهوه دمی (Drip coffee) را بیشتر می پسندند ولی در کافه ها بیشتر به دنبال نوشیدنی های اسپرسو هستند.کافی شاپ های برتر: Kaffitar، Stofan و Kaffismidja

رم - ایتالیا

در هر گوشه و کنار رم می توانید از نوشیدن قهوه های خوشمزه لذت ببرید.امروزه نوشیدن قهوه به بخشی از فرهنگ ایتالیایی ها تبدیل شده و این شهر در صنعت کافئین پیشرفت های چشمگیری را شاهد بوده است.ولی از آنجا که رمی ها در انتخاب نوع قهوه و حتی نوع دستگاه و شیوه تهیه و سرو آن، دقت زیادی به خرج می دهند، پیدا کردن یک قهوه اسپرسوی خوب و مناسب در ایتالیا بعضاً کار سختی است!کافی شاپ های برتر: Rosatiدر میدان بزرگ پوپولو (یکی از مشهورترین میادین شهر رم)، Sant Eustachiو Giolitti.

سنگاپور - سنگاپور

قهوه صندلی ثابتی در زندگی سنگاپوری ها دارد، هر چند آنها به تازگی به استفاده از فناوری مدرن اسپراسو روی آورده اند.قهوه های محبوب این شهر عبارتند از لاته، موکا و کاپوچینو.کافی شاپ های برتر: Strangers Reunion در محله چینی ها، Dutch Colony، Bukit Timah، Chye Seng Huat Hardware در محله Little India (هندوستان کوچک).

سیاتل - آمریکا

کاملاً بجاست که سیاتل را یکی از بهترین شهرهای قهوه در سراسر جهان بدانیم. مردم سیاتل بیش از هر شهر دیگر آمریکا قهوه می نوشند.اولین قهوه خانه این شهر در سال 1971 افتتاح شد.یک پژوهش مدعی است برای هر 100 هزار شهروند سیاتل، 35 فروشگاه قهوه وجود دارد. کافی شاپ های برتر: Victrola Coffee Roastersدر منطقه Capitol Hill، Empire Espresso در منطقه Columbia City و Seattle Coffee Worksدر مرکز شهر سیاتل.

وین - اتریش

درباره اهمیت کافه های وین همین بس که کافه های قدیمی این شهر به عنوان میراث فرهنگی، در لیست 2011 یونسکو ثبت شده است.قهوه خانه های سنتی وین در واقع محلی هستند برای نشستن و گپ زدن، روزنامه خواندن و خوردن اشترودل، و از نظر ارائه خدمات مدرن به نسل جدید قهوه خورها کمی عقب مانده اند.ولی این عقب ماندگی در حال رفع شدن است؛ به ویژه با افتتاح کافه های مستقل مدرن در این شهر و از زمانی که وین میزبان مسابقات جهانی باریستا 2012 را عهده دار شد.کافی شاپ های برتر: Caffe Couture، Essenti، Coffee Pirates وDemel .

ولینگتن - نیوزیلند

نیوزیلند به خاطر قهوه های خاص خود معروف است.فرهنگ کافه نشینی و خوردن قهوه نیز در این کشور بسیار مرسوم است.در حالی که فلت وایت (flat white) تازه در سیدنی جا افتاده بود، این نوشیدنی مراحل تکامل را در ولینگتن طی می کرد. فلت وایت نوشیدنی ملی غیررسمی نیوزیلند محسوب می گردد.

کافی شاپ های برتر:واقعیت آن است که پیدا کردن یک کافه بد در نیوزیلند سخت است. با این حال بعضی از بهترین کافه های ولینگتن عبارتند از Flight Coffee Hangar، Memphis Belle و Lamason Brew Bar.

منبع: لست سکند

به "بهترین شهرهای قهوه در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین شهرهای قهوه در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید