تیک تاک پیشنهاد مایکروسافت را رد کرد؛ اوراکل کنترل فعالیت ها را به دست می گیرد

به گزارش وبلاگ دالین، بر اساس برخی گزارش ها شرکت اوراکل پیروز شده مدیریت فعالیت های ابری تیک تاک در آمریکا را در دست بگیرد. پیش از این شایعاتی در مورد خرید تیک تاک توسط اوراکل منتشر شده بود، اما طبق گزارش جدید وال استریت ژورنال، اوراکل به عنوان شریک فناوری معتمد انتخاب شده است. این یعنی تیک تاک فروخته نشده و اوراکل با فناوری های ابری خود در مدیریت فعالیت های این اپ در آمریکا همکاری خواهد کرد.

تیک تاک پیشنهاد مایکروسافت را رد کرد؛ اوراکل کنترل فعالیت ها را به دست می گیرد

این خبر در حالی منتشر می شود که مایکروسافت دیروز با انتشار بیانیه ای گفت بایت دنس درخواست این شرکت برای خرید تیک تاک را رد کرده است. غول نرم افزاری قصد داشت کنترل فعالیت های این اپ در آمریکا، استرالیا، کانادا و نیوزیلند را در دست بگیرد، اما به نظر می رسد مذاکرات خرید به درب بسته خورده و اوراکل برنده اصلی این رقابت لقب گرفته است.

دونالد ترامپ اواسط مرداد ماه امسال با امضای فرمان اجرایی هرگونه مراوده تجاری شرکت های آمریکایی با بایت دنس را ممنوع گفت و به شرکت های آمریکایی دستور داد تا کسب و کار تیک تاک در ایالات متحده را خریداری کنند. این فرمان ابتدا قرار بود پس از 45 روز اجرا شود، اما ترامپ فرمان اجرایی جدیدی را امضا کرد و به بایت دنس 90 روز فرصت داد تا یا تیک تاک را به آمریکا فروخته و یا قید فعالیت در این کشور را بزند.

خبرگزاری رویترز چند روز قبل گزارش کرد که پکن ممنوعیت تیک تاک در آمریکا را به پیروی از دستورات کاخ سفید و فروش آن ترجیح می دهد. به گزارش این خبرگزاری فروش تیک تاک چین و بایت دنس را در برابر فشارهای آمریکا ضعیف جلوه خواهد داد.

منبع: دیجیاتو

منبع: انتخاب

به "تیک تاک پیشنهاد مایکروسافت را رد کرد؛ اوراکل کنترل فعالیت ها را به دست می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک تاک پیشنهاد مایکروسافت را رد کرد؛ اوراکل کنترل فعالیت ها را به دست می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید