ثبت یک میلیارد و 200 میلیون ریال تخلف در حوزه لبنیات

به گزارش وبلاگ دالین، خبرنگاران/خراسان رضوی کارشناس بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: 5531 مورد بازرسی در حوزه لبنیات انجام و 431 پرونده به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال در طول یک ماه گذشته ثبت شده است.

ثبت یک میلیارد و 200 میلیون ریال تخلف در حوزه لبنیات

محمد اخوان در گفت وگو با وبلاگ دالین در مورد اقدامات نظارتی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در زمینه افزایش قیمت لبنیات اظهار کرد: قیمت مصوب شیر خام در ماه های گذشته 2900 تومان به اضافه 7 درصد نوسان بوده اما در حال حاضر قیمت شیر خام فراتر از این میزان از سوی دامداران به واحدهای فراوریی عرضه می گردد که باعث شده قیمت تمام شده محصولاتی که دارای قیمت مصوب نیست، دچار تغییرات گردد. این موضوع مستلزم آن است که ضوابط قیمت گذاری این واحدهای فراوریی را آنالیز کنیم.

وی اضافه نمود: قیمت 10 قلم کالایی که مصوب است، از قبل به وسیله ستاد تنظیم بازار کشور اعلام شده است؛ بنابراین واحدهای فراوریی ملزم هستند این قیمت ها را رعایت نمایند و هیچگونه افزایش نرخی در این اقلام نداشته باشند. بازرسان ما در بازرسی های معکوس به این نتیجه رسیدند که بعضی از واحدهای فراوریی عظیم تخلف نموده اند که این موارد در دست آنالیز است و نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

کارشناس بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به قیمت مصوب مصرف نماینده 10 قلم کالایی که از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام شده، گفت: قیمت شیر بطری یک لیتری کم چرب 1.5 درصد، 5600 تومان، شیر بطری یک لیتری 2 درصد، چربی 5900 تومان، شیر بطری یک لیتری پرچرب 3 درصد، 6500 تومان، شیر کامل 3.2 درصد، 6600 تومان، شیر نایلونی 900 گرمی کم چرب 1.5 درصد، 4000 تومان، ماست 900 گرمی کم چرب 1.5 درصد، 6300 تومان، ماست 900 گرمی پرچرب 3 درصد، 7300 تومان، ماست دبه ای 2500 گرمی کم چرب 1.5 درصد، 17 هزار و 500 تومان، ماست دبه ای 2500 گرمی پرچرب 3 درصد، 18 هزار و 900 تومان و پنیر یواف 400 گرمی، 10 هزار و 600 تومان است.

اخوان گفت: واحدهای فراوریی موظف هستند این قیمت های مصوب و تکلیفی را رعایت نمایند. اگر مردم مواردی مشاهده کردند که واحد فراوریی نسبت به قیمت مصوب اقلام اعلام شده افزایش قیمت داشته، حتما از سامانه 124 به ما اعلام نمایند.

وی در مورد اقلامی که قیمت مصوب ندارند مطرح نمود: واحدهای فراوریی باید ضوابط قیمت گذاری را رعایت نمایند. یک سری کالاها قیمت مصوب ندارد اما باید در یک فضای عرفی قیمت گذاری گردد. اگر بازرسان ما آنالیز نمایند که واحدهای فراوریی ضوابط قیمت گذاری را رعایت ننموده اند، با آن ها برخورد خواهد شد.

کارشناس بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مورد علت افزایش قیمت لبنیات توضیح داد: سازمان جهاد کشاورزی استان باید در مورد هزینه های فراوری شیر خام اعلام نظر کند. در افزایش قیمت فراوری شیر خام، تنها نهاده های دامی دخالت ندارد؛ دارو، واکسن و حقوق و مزایای کارگری نیز لحاظ می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ثبت یک میلیارد و 200 میلیون ریال تخلف در حوزه لبنیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت یک میلیارد و 200 میلیون ریال تخلف در حوزه لبنیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید