معماری و عمران

45 متن تبریک روز معلم به همسرم

معلمی یعنی مانند شمع بسوزی تا راستا رشد و پرورش شاگردانت را روشن کنی. بسیاری از افراد همسرشان معلم است و به دنبال جملات و متون زیبایی برای تبریک این روز زیبا به همسر خود هستند. در این مطلب مجموعه ای از جملات تحت عنوان تبریک روز معلم به همسرم آورده شده است...

1 آبان 1399

اسکله بحرکان؛ مناسب برای ماهیگیری و گردشگری، عکس

آنجا که صدای کوبیدن موج ها به ساحل و بوی تند ماهی جنوب می آید. چشم اندازی از قایق های کوچک که با فواصلی منظم دل هر بیننده ای را با خود می برد. همزیستی شاعرانه لنج و قایق ها.

24 شهریور 1399

شاخص بورس امروز 31 تیر 1399؛ کاهش اندک شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در ساعات ابتدای معاملات امروز (سه شنبه) مانند روز گذشته که بیش از 59 هزار واحد صعود نموده بود صعودی بود و به محدوده یک میلیون و 920 هزار واحد هم رسید، اما در ساعات پایانی معاملات با کاهش روبرو شد و در نهایت بیش از 9 هزار واحد کاهش یافت.

23 شهریور 1399

خبرنگاران چهار میلیون و 375 هزار تن کالا از استان مرکزی در کشور جابه جا شد

اراک - خبرنگاران - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: چهار میلیون و 375 هزار تن کالا در سال جاری از این این استان به سایر نقاط کشور جابه جا شده است.

31 مرداد 1399

پل جدید مرزی سرخس بین ایران و ترکمنستان افتتاح شد

خبرنگاران/خراسان رضوی با حضور وزیر راه و شهرسازی، وزیر ساختمان و معماری ترکمنستان و استانداران خراسان رضوی و آخال، پل مشترک مرزی سرخس بین ایران و ترکمنستان به بهره برداری رسید.

20 مرداد 1399

هتل سنتی یا مدرن، کدام را برای اقامت انتخاب کنیم؟

یکی از عظیم ترین عواملی که میان همسفران در سفر اختلاف نظر ایجاد می نماید این است که عده ای هتل سنتی را برای اقامت می پسندند و عده ای دیگر هتل مدرن با امکانات بروز را. به راستی یکی از سخت ترین انتخاب ها در میان هتل ها، جدا از اسم و رسم شان، دو گروه سنتی و مدرن...

22 تیر 1399

اسرار کشتی دوهزاره ساله در اعماق مدیترانه

دریا و اقیانوس ها از داستان و روایت های تلخ و شیرین بسیاری برخوردار هستند و می توان با کمی کنکاش دقیق در آنان به موضوعات جالب توجه و حتی هولناکی همچون وجود یک جانور بزرگ الجثه یا یک کشتی شکسته دست پیدا کرد. در این مطلب، می خواهیم شما را با کشف کشتی دوهزاره...

6 تیر 1399

معرفی دیدنی های ارومیه - بخش دوم

دیدنی های ارومیهدیدنی های ارومیه : ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی ، دهمین شهر پرجمعیت ایران و دومین شهر پرجمعیت منطقهٔ شمال غرب ایران است از القاب این شهر می توان به پاریس ایران، شهر آب، دارالنشاط و شهر ادیان، مذاهب و اقوام اشاره نمود. هوای ارومیه...

4 تیر 1399

لایو با هنرمندان اصفهانی در برنامه هفت شب، هفت هنرمند

سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با تدارک تبادل نظر های زنده چهره به چهره با هنرمندان به آنالیز شرایط هنر در دوران معاصر می پردازد.

1 تیر 1399

آینده شهرسازی مدرن در استرالیا رقم می خورد

برج مسکونی 197 شهر پاراماتا استرالیا پروژه ای زیبا و قابل ستایش و یکی از نمونه های زیبا از آینده شهرسازی مدرن در استرالیا است.

27 خرداد 1399

تکثیر ماهیان بومی در سوسنگرد آغاز شد

خبرنگاران/خوزستان معاون آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان، از آغاز فصل تکثیر ماهیان بومی در مرکز تکثیر سوسنگرد به عنوان تنها مرکز تکثیر ماهیان بومی در خاورمیانه خبر داد.

28 اردیبهشت 1399

قرنیز مناسب برای منزل

قرنیز به نوار یا باند دیواری از جنس (ام دی اف، چوبی، پی وی سی، سنگی و...) که در پایین دیوار امتداد ان به صورت طولی نصب می شود می گویند، که وظیفه محافظت از دیوار در برابر ضربه اسباب اثاثیه و جلوگیری از نم و رطوبت از کف به دیوار می باشد.

16 اردیبهشت 1399

7 نظریه راجع به خواب دیدن

رویا شامل تصاویر، افکار و احساساتی است که در خواب تجربه می شوند. خواب می تواند فوق العاده طبیعی و واضح و یا مبهم و ساختگی باشد. فرد می تواند دیدن تصاویر و احساسات شاد و یا ترسناک را تجربه کند. رویا ها هم می توانند متمرکز و قابل درک و هم نامشخص و گیج کننده...

6 اسفند 1398

چهار ایستگاه راه آهن در یزد ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: چهار ایستگاه قطار در این استان به عنوان میراث صنعتی ثبت ملی شد.

6 بهمن 1398

دلیل به وجود آمدن آشوب و اغتشاش چیست؟

بحران های اجتماعی که می توانند موجبات بی نظمی و ناامنی را فراهم آورند، همواره تاثیرات مهمی بر امنیت دارند. از آنجایی که هر بحران اجتماعی مولود مسائل و مسائل گوناگونی است، شناخت ابعاد و ویژگی های آن از قدم های اولیه در مدیریت بحران محسوب می شود. ...

28 دی 1398